קלפי טיפול, אימון והנחיית קבוצות מצילומי רחוב

מהם קלפי טיפול?

קלפי טיפול הם קלפים שנועדו לעורר אסוציאציות והשלכות של המשתמשים בהם, ובכך לשמש כאמצעי להבנה רגשית של עצמם, במיוחד כאמצעי לקידום תהליכים רגשיים בטיפול, אימון או בהנחיית קבוצות.

הקלפים מאפשרים למשתמשים בהם התנסות חווייתית על בסיס תהליכי השלכה של עולמם הפנימי על התמונות המופיעות בקלפים. התמונות נועדו לשמש כשפה בלתי מילולית, העוקפת את החשיבה המודעת ומקדמת הבנה של רגשות ומחשבות פחות מודעות.

ערכת "סיפור מסגרת"

הצילומים בערכה, 52 במספר, הם צילומי רחוב אותנטיים ולא מבויימים. הם מספרים סיפורים מורכבים ומרתקים. הקסם הגדול שטמון בהם הוא שמצד אחד כל קלף מביא מסגרת סיפורית מלאה, ומצד שני, כל צילום פתוח לגמרי לפרשנות.

הסיפור ייכתב על ידי המתבונן והמתבוננת. הסיפור שהם יספרו יתבסס על הזכרונות, האסוציאציות, תכונות האישיות, תפיסת המציאות והמקום בחיים של כל אחד ואחת. כמטפל/ת, כמאמן/ת, כמנחה, כהורה, כמנהל/ת – תהיה לך היכולת ללמוד הרבה מאד על המספר/ת דרך הסיפור שהוא או היא יבחרו לספר. זו הסיבה שבחרתי לערכה שלי את השם "סיפור מסגרת". הקלף מעניק מסגרת, את הסיפור יספרו המתבוננים.

הקלף יאפשר לך לשאול את מי שעומד מולך הרבה מאד שאלות, ולפתח שיח עשיר. מדוע נבחר דווקא הקלף המסוים, מהו הסיפור שהקלף מספר, מיהי הדמות המרכזית, מה קרה לפני כן, מה התחושות שלו/ה כלפי הדמות, מה תהיה סצינת ההמשך, מה הקלף הזה מזכיר לה, כיצד הוא מתחבר אל הקלף, ועוד הרבה מאד שאלות, בהתאם לתהליך שאת ואתה מעוניינים/ות לקדם.

העבודה עם הקלפים יכולה לשמש ככלי עוקף תודעה, כאמצעי לתקשורת, ככלי להבנה עמוקה יותר, כבסיס לשיח בכיוונים שונים, כביטוי לתחושות, רגשות, כקטליזטור לתהליך בהרבה מישורים ומובנים.

הקלפים מאפשרים לפתח שיח עשיר, והם מתאימים לכל סוג של טיפול, אימון וכן למנהלות, הורים ומנחי קבוצות.

חזרה לראש הדף