תמונות על עץ

כל עבודה היא יחידה ומיוחדת, שכן כל פיסת עץ היא חד פעמית

אחת החוויות החזקות שלי כצלמת היתה המפגש האמנותי עם אסתר פורשר (אסתריקה), שהיא אמנית עץ. העברתי לאסתריקה מספר צילומים שלי, ובטכניקה מיוחדת היא יצרה מהם הדפס על עץ. הצילומים שלי קיבלו חיים משלהם והופיעו מולי במופע חדש ואחר. כעת הם קיימים ביקום קיום עצמאי לגמרי, שאינו תלוי בי.

העץ עליהם מופיעים ההדפסים הוא עץ שהגיע משאריות שהושלכו, רהיטים ישנים שננטשו, קרשים שנמצאו. כל אחד עם סיפור וכל אחד מהם הושלך מתרבות הצריכה והשפע, הגיע לנגריה של אסתריקה והמתין שיתנו לו חיים חדשים. המפגש בין הצילומים שלי ובין פיסות העץ שנבחרו הוליד חי חדש שהוא שילוב בין עולם החומר ועולם הרוח והדמיון.

אסתריקה (אסתר פורשר) היא אמנית עץ שמתגוררת בקיבוץ בארות יצחק. שם גם נמצאת סדנת העץ שלה. כל העצים שאיתם אסתריקה עובדת הם עצים ממוחזרים. אסתריקה מעודדת יצירה של "יש מאין" ושמירה על איכות הסביבה.

על העבודות:

המפגש האמנותי עם אסתריקה הוא מפגש מרתק עבורי. שיתוף פעולה שיוצר משהו שהוא מעבר לכל דמיון. אני מעבירה לאסתריקה צילומים שלי, שבטכניקה מיוחדת היא יוצרת מהם הדפס על עץ. לאחר מכן העץ עובר צביעה ידנית.

העץ עליהם מופיעים ההדפסים הוא עץ שהגיע משאריות שהושלכו, רהיטים ישנים שננטשו, קרשים שנמצאו. כל אחד עם סיפור וכל אחד מהם הושלך מתרבות הצריכה והשפע, הגיע לנגריה של אסתריקה והמתין שיתנו לו חיים חדשים. המפגש בין הצילומים שלי ובין פיסות העץ שנבחרו בורא חי חדש שהוא שילוב בין עולם החומר ועולם הרוח והדמיון.

כל עבודה היא יחידה ומיוחדת, שכן כל פיסת עץ היא חד פעמית.

קישור לדף של אסתריקה

חזרה לעמוד שת"פסל הקניות

חזרה לראש הדף